Harmonia w życiu: umowa sama ze sobą

Harmonia w życiu: umowa sama ze sobą

Kobiety osiągające sukces zawodowy, nawet jeśli będące na różnym etapie swojego życia, mają pewną cechę wspólną – poszukują równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Poruszają się w stresującym otoczeniu zawodowym jednocześnie dążąc do osiągnięcia równowagi w życiu. Poniżej znajdziesz historię pewnej 31-latki, niezależnej dziennikarki, Julii, która zdecydowała się na  sesje w celu odnalezienia własnej harmonii.

 

Chcesz czerwoną czy niebieską pigułkę? – zapytała Fiona. – Metaforycznie oczywiście. Czy wybierasz mądrość i wiedzę czy akceptację, że utkniesz tu gdzie jesteś?

 

Definicja sukcesu

Julia spotyka się z Fioną, żeby zastanowić się czy nie przejść na pracę w niepełnym wymiarze godzin, żeby skupić się na rozwijaniu własnego projektu. To decyzja, która kłóci się z rozwojem kariery, nad którym pracowała przez ostatnie 7 lat i wszystkim, do czego dążą jej rówieśniczki.

Z drugiej strony, chciała zostać dziennikarką, żeby dokonać pozytywnej zmiany w świecie i chociaż ma dobrą pracę z wieloma wspaniałymi dodatkami, to nie czuje, że wnosi taki wkład do społeczeństwa, jaki by chciała. Czuje, że to odpowiedni moment, żeby na nowo stworzyć swoją definicję sukcesu.

To doskonały czas na oczyszczenie umysłu i spojrzenie na siebie z innej perspektywy – sesje, podczas których bada teraźniejszość i swoje potrzeby mając na celu zaplanowanie dalszego działania.

Rozmawia o wizji świata i swoich celach – Śmiałość w marzeniach jest ważna. – mówi Fiona. – W takim przypadku musisz zastosować podejście, nie przez wszystkich używane, dyscyplinę.

 

Umowa sama ze sobą

Fiona poleca Julii stworzyć listę rzeczy, które jej zdaniem są ważne w życiu. Nazywa je “umowami z samą sobą”. Może je zmieniać, nawet każdego dnia jeśli chce. Pod jednym warunkiem – musi się zgodzić na stosowanie ich w życiu i tego się trzymać. Obejmują one czas pracy od 9 do 17, aby zwiększyć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Przestanie być tak samokrytyczną i być bardziej wyrozumiałą.

Koncentracja subtelnie przesuwa się w kierunku tego, jak duży postęp osiągnęła już Julia i jak szczęśliwie być częścią tej połowy populacji, która na ogół jest silna emocjonalnie i wspiera się wzajemnie.

– Aby przetrwać jako ludzkość, musimy działać jako jedność. Musimy być wdzięczne wszystkim kobietom, które pojawiły się przed nami, na których działaniach się opieramy, przechodząc od rewolucji do ewolucji. To niesamowita zmiana perspektywy. Taka, która przekłada się na cele biznesowe Julii. Tworzy listę lektur pełną inspirujących autobiografii, które są dla niej dodatkowym wsparciem. Omawiają również obawy Julii, że zaczyna za późno.

Narysuj na kartce wykres, żeby zilustrować swoje nadzieje i marzenia oraz  zobaczyć to, co już osiągnęłaś.

 

Życiowa lekcja

Są ludzie bardziej doświadczeni od niej, warto to przyznać z pełnym szacunkiem.

– Rób to po swojemu, a wtedy będziesz najbardziej oryginalna. Jest tak wiele do zrobienia i niewystarczająco czasu, aby zrobić to wszystko.  – Nie popełniaj błędu próbując zrobić wszystko sama lub nie robiąc niczego.

Być może najważniejszą rzeczą, którą Julia zabiera ze wspólnych spotkań jest przypomnienie sobie, że sukces w pracy i sukces w życiu niekoniecznie oznacza, że musi podążać drogą pełną trudności i poświęceń.

– Zrozum, że życie jest wspaniałym nauczycielem. Twoje serce musi być silnie zaangażowane w życie – dla cudu, podziwu i przywileju jakim jest możliwość doświadczania życia. To magia.

To jej jedna umowa, której nigdy nie zmieni.

 

Jakie umowy Ty chciałabyś zawrzeć sama ze sobą i je stosować?

Co jest dla Ciebie ważne w życiu?

 

Artykuł został napisany na podstawie artykułu Independent

Następny wpisRead more articles

Dodaj komentarz